Elektrické vykurovanie

Ponúkame Vám montáž elektrických kúrení ETHERMA a infrapanelov od zamerania stavby, vypracovania projektovej dokumentácie po realizáciu. Ku každej montáži u nás získate montážny protokol s foto dokumentáciou stavby termokamerou.

Najoblúbenejšie druhy vykurovania:

  • Akumulačné podlahové kúrenie RLH (do betónového a anhydritového poteru)

Dvojpólový vykurovací element s ochranným opletením.
RLH je vhodným vykurovacím systémom najmä pre nízkoenergetické a pasívne domy. Je možné ho použiť takmer nezávisle od zvoleného typu podlahových krytín.
Podlahové kúrenie ETHERMA Typ RLH je v ideálne akumulačné vykurovanie, ktorého jednoduchosť zabudovania oceníte najmä v miestnostiach so zložitou geometriou. Špeciálny harmonikový kotviaci systém (STER) rieši jednoduché a pevné a presné položenie a zabudovanie vykurovacieho elementu.

  • Dipólová vykurovacia rohož MODEL DS (vykurovanie do tenkej vrstvy lepidla)

Vykurovacie rohože ETHERMA typ DS sú vhodné nielen pod dlažbu, ale aj pod ostatné typy podláh ako laminátové podlahy, parkety či dokonca pod koberec, ale bez ohľadu na typ podlahy musia byť uložené do vrstvy lepidla. Po vyschnutí lepidla je vhodné pri použití iných typov podláh ako keramickej dlažby zaliať ešte tenkou vrstvou nivelizačnej hmoty a môžete položiť Vami zvolený typ podlahy.

Okrem ohrievania podlahy a vykurovania miestností je model ETHERMA DS vhodný aj na ohrev studených stien – najmä pri potrebe eliminovania vplyvu tepelných mostov. So svojou len 2,7mm hrúbkou vyžaduje ETHERMA DS len minimálnu hrúbku materiálu na jej zabudovanie. Rohož je samolepiaca a spolu s dvojpólovou technológiou garantuje jednoduché položenie a zapojenie. Kvalitnou technológiou šitia je dosiahnutá 100% spoľahlivosť, jednoduchosť zabudovania ako aj vysoká stabilita vykurovacej rohože počas zabudovávania.

  • INFRA vykurovanie

Infra kúrenie vytvára maximálnu tepelnú pohodu pri nižšej teplote vzduchu čím vytvára zdravšie prostredie a šetrí Vaše peniaze (za každý 1°C ušetríte 6% na kúrení).

Výhody:
– “neviditeľné” a zároveň „neprehliadnuteľné“ vykurovacie teleso
– bezprašné prostredie bez plesní
– účinné aj v zle izolovaných priestoroch
– univerzálne použiteľné aj v suterénoch, garážach, dielňach
– krátka ohrievacia fáza – príjemné teplo po 15 minútach
Infračervené sálanie je úplne bezpečné pre ľudí, zvieratá aj rastliny.

Ukážka našich prác: